01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Možná už je to na čtení trochu nuda, ale pořád se to děje

ikona video 20x100

 Během uplynulého víkendu strážníci zastavili 4 řidiče, kteří nějakým způsobem porušili bezpečné chování na silnici. Důvod? Alkohol, alkohol, alkohol a drogy.

Na území dvanácté městské části hlídky městské policie chytily hned dva řidiče. V Modřanské ulici kličkoval na skútru muž, který navíc zcela nesmyslně přejížděl z pruhu do pruhu, aniž by použil blinkry. Jen co promluvil, bylo strážníkům jasné, že požil alkohol. Třiadvacetiletý mladík přiznal, že asi 30 minut před jízdou vypil 4 piva. Nadýchal téměř 1,5 promile. Nejistá jízda osobního auta upoutala hlídku v Podchýšské ulici. Strážníci vzápětí zjistili, že 29letý muž není držitel řidičského oprávnění, čehož si byl vědom. Alkohol prý nepil, ale dal si mariánku. Test na alkohol byl skutečně negativní, na drogy pak potvrdil pozitivitu na amfetamin/metamfetamin.

Na Praze 8 ohrozil autohlídku strážníků řidič v černém autě, který jí vjel do cesty, aniž by dal přednost v jízdě. Z ulice Vosmíkových až do ulice Nad Šutkou, kde ho strážníci zastavili, jel velmi agresivně. Předjížděl ostatní řidiče, ale změnou o směru jízdy se nezdržoval, jeho rychlost místy dosáhla až 100 km/h. Čtyřiapadesátiletý muž nadýchal přes 1,7 promile.

Vozidla v protisměru si v Jiřetínské ulici na Praze 9 všimli strážníci kolem 22. hodiny. Třicetiletý řidič nadýchal téměř 2,5 promile.
Všechny případy si na místě převzali kolegové ze státní policie.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy