01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Mít správné sousedy je k nezaplacení

 

Příběh 71letého seniora nemusel mít šťastný konec. Jen díky aktivnímu zájmu sousedky a zásahu strážníků se muži nakonec dostalo pomoci.
Starost o svého souseda měla žena z pražských Řep, proto se obrátila na strážníky. S mužem přes dveře mluvila v poledne, poté ještě o dvě hodiny později. Protože ale měla pocit, že mu není dobře, zkusila jej kontaktovat ještě jednou. To už se jí ale neozýval, nezvedal telefon, ten slyšela pouze vyzvánět. Strážníci zkusili zvonit, bouchat na dveře, ale bez reakce. V oknech bytu v 10. patře se nesvítilo. Po domluvě se sousedy se přes jejich balkon podívali do seniorova bytu. Baterkou posvítili do oken a všimli si ležící osoby a kolem ní převrácených židlí. Pak muž pohnul nohou a sotva slyšitelně zavolal o pomoc. Nebylo nač dále čekat. Hlídka jen zvážila možné následky s ohledem na případnou škodu. Protože byt měl nově vyměněná okna, strážníci vstoupili do bytu starými vstupními dveřmi. Stařeček byl velmi sporadicky oblečen a vydával už jen nesrozumitelné zvuky. Strážníci mu proto okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc a přivolali záchrannou službu. Ta ho následně převezla do nemocnice. Starostlivá sousedka muži sbalila nejnutnější osobní věci a hlídka strážníků společně s kamarádem seniora zabezpečila jeho byt. Jeho osobní věci následně předali do úschovy v nemocnici.

Chtěli bychom opětovně doporučit nejen osaměle žijícím starším lidem, aby zvážili možnost zanechat náhradní klíče od bytu u svých příbuzných, známých, nebo právě sousedů. Tímto krokem výrazně usnadní vstup do bytu v případě nenadálých komplikací, které nemusí být jen zdravotní.

 

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy