ulicka titulkaPři mnoha dopravních nehodách, zvláště na rychlostních komunikacích a dálnicích, jde o život. A o život jde i potom, když se ke zraněným účastníkům nehody potřebují dostat co nejrychleji složky IZS. Někteří odborníci na urgentní medicínu se domnívají, že zkrácením dojezdového času o pouhé čtyři minuty by se zvýšil počet přeživších až o čtyřicet procent.

Tvorba tzv. uličky pro záchranné složky je povinná, i když by se někdy mohlo zdát, že o této povinnosti řada řidičů nikdy neslyšela… A pokud slyšeli, zapomněli, jak se tvoří… A pokud nezapomněli, pak ji ignorují…

Určitě víte, že od prvního října platí pro vznik záchranářské uličky nová pravidla. Opakování však není nikdy dost.

Ulička pro záchranáře se teď tvoří ve středním pruhu! Koridor vzniká mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Ve středním a pravém jízdním pásu uhýbají vozidla doprava, v levém jízdním pásu uhýbají doleva.

Do vzniklé uličky smějí vjet pouze vozidla IZS a vozidla s právem přednostní jízdy. Řidič jakéhokoliv jiného vozidla riskuje pokutu až 2500 korun.

nábor new

přestupky new

pohledavky ikona hlavnistrana

Den otevřených dveří

 

plakat utulek web

Videa MP Praha

Výročí 25 let MP Praha

brozura 252x252px

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle Vám přinášíme reportáž z Hlídkového útvaru MP Praha, rozhovor s expertem na dopravu Jiřím Fillerem, reportáž z e-Salonu a mnoho dalšího... a na závěr roku trochu humoru.

archiv (od roku 2004)