titulka web zlutelazne 2018Začátek června je každoročně spjat se svátkem dětí a výjimkou nebyl ani ten letošní. Hlavní program se letos odehrával v sobotu 2. června ve Žlutých lázních u Vltavy. Bohatý zábavný program s mnoha soutěžemi a atrakcemi přilákal během dne do areálu Žlutých lázní kolem sedmi tisíc návštěvníků. 

Letošní akce se konala pod heslem „Bezpečně na prázdniny“. Program, připravený pro děti, měl za cíl nejen děti (a jejich rodiče) pobavit, ale i zábavnou formou upozornit na různá rizika a nebezpečí, spojená s prázdninovými pohybovými aktivitami. Takže si děti i rodiče mohli spolu třeba zazpívat, a o chvíli později už plnit různé úkoly. 

Organizátorem akce bylo hl. m. Praha, hlavním partnerem pak Městská policie Praha. Strážníci dětem předvedli už tradiční, ale stále atraktivní ukázky výcviku služebních koní a psů. Děti si ale mohly vybrat z mnoha dalších lákadel, jako například svezení služební lodí po Vltavě, posezení v našich vozidlech, vyzkoušení neprůstřelných vest a mnoho dalšího. Pochopitelně nechyběl (stále obležený) stánek Útulku pro opuštěná zvířata a tradiční soutěže, připravené Oddělením prevence MPP. 

Své stánky předvedly i další organizace, jako dobrovolní hasiči z Prahy 1, Správa služeb hl. m. Prahy, záchranáři ze spolku Prevence dětem, obvodní domy dětí a mládeže a další…

 

Pokud vám to letos nevyšlo, určitě si akci nenechte ujít příští rok! J

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka kveten web 2019

V novém čísle vám přinášíme recenzi nových vozidel MP Praha Škoda Octavia Scout, dále rozhovor s Carlem Capalbem nejen o pražském maratonu, dále pohled do historie na pražské květnové povstání a mnoho dalšího.

archiv (od roku 2004)