Kolegium LOGO titulkaTento týden ve dnech 19 a 20.4.2018 metropoli navštíví zástupci Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy. Do Prahy přijedou po 13 letech na pozvání vrchních představitelů města primátorky Adriany Krnáčové a radního pro bezpečnost a prevenci kriminality Libora Hadravy.
V Rezidenci primátorky budou vedle dalších témat jednat o aktuálních problémech spojených s náborem nových strážníků, nebo třeba o velmi diskutované problematice ochrany osobních údajů a jejím zavedení do praxe, tzv. GDPR. Se šéfy strážníků přijde také debatovat 1. náměstek policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Martin Vondrášek, brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy a zástupci Ministerstva vnitra ČR. Vedle náročného pracovního programu budou mít ředitelé možnost prohlédnout si Útulek pro opuštěná zvířata pražských strážníků nebo jejich technické vybavení. Radní Libor Hadrava vítá setkání šéfů strážníků v Praze a dodává: „Kolegium se v minulosti zasadilo například o zásadní změny v zákoně o obecní policii jako je snížení věkové hranice uchazečů, prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti, nebo možnost uzavřít veřejnoprávní smlouvu o výpomoci s jinými obcemi nebo městy.

Kolegium ředitelů městských policii statutárních měst a Hlavního města Prahy zastupuje 5 900 zaměstnanců, z toho 5 200 strážníků.

nábor new

přestupky new

pohledavky ikona hlavnistrana

Den otevřených dveří

 

plakat utulek web

Videa MP Praha

Výročí 25 let MP Praha

brozura 252x252px

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle Vám přinášíme reportáž z Hlídkového útvaru MP Praha, rozhovor s expertem na dopravu Jiřím Fillerem, reportáž z e-Salonu a mnoho dalšího... a na závěr roku trochu humoru.

archiv (od roku 2004)