260 OBPražští strážníci budou v souvislosti se zahájením školního roku opět dohlížet na přechody  pro chodce v blízkosti škol a školských zařízeních. Zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.

Na zajištění bezpečnosti dětí bude v metropoli v prvních dnech školního roku dohlížet celkem 254 strážníků. Městská policie tak bude přítomna u 153 pražských základních škol a 174 přechodů pro chodce. „Jednotlivá obvodní ředitelství městské policie mají díky dlouholetým zkušenostem přehled o přechodech pro chodce, které děti velmi často využívají při cestě do školy a které se v některých případech nenachází přímo u škol. Strážníci proto budou i na těchto přechodech“, uvedl ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

Od druhého zářijového týdne pak bude pod dohledem strážníků  každý všední den po celý školní rok více než 110 přechodů v čase od cca 7.15 až do 8.00 hodin.

Aktivitu strážníků vítá i radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava: „Zajištění bezpečnosti školáků při cestě do školy je jednou z priorit vedení hlavního města Prahy. Na začátku září jsou děti často myšlenkami ještě na prázdninách a nemusí se plně soustředit na dodržování bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pevně věřím, že se začátek školního roku obejde bez potíží, stejně jako tomu bylo v minulosti.

V souvislosti se začátkem školního roku Městská policie Praha doporučuje, aby rodiče svým dětem připomněli pár preventivních rad:

  • Nejkratší cesta do školy nemusí být ta nejbezpečnější.
  • Silnici přecházejte přes přechod pro chodce.
  • Řádně se před vstupem na přechod rozhlédnout oběma směry.
  • Na přechod je bezpečné vstupovat až poté, kdy řidič s vozidlem zastaví.
  • Před tramvají nemají chodci přednost.
  • Viditelně umístěné reflexní prvky na oblečení nebo aktovce zvyšují bezpečnost dítěte v dopravě.

Jedno doporučení také přímo pro rodiče školáků - Nezapomeňte, že jste pro děti tou nejdůležitější osobou. Stále pozoruje a sleduje vaše chování a tím získává jasný příklad pro své budoucí jednání. Jděte proto dětem co nejvíce příkladem.

Pražská městská policie apeluje také na všechny řidiče, aby i oni věnovali maximální pozornost provozu na pozemních komunikacích, a to nejen v blízkosti přechodů.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka cerven ps 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž a rozhovor na téma dárcovství krve, seznámíme vás s novelou zákona o zbraních, dále se podíváme na problematiku GDPR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)