40x40 FOTO  Přestože mezi prioritní úkoly strážníků i nadále patří kontrola dodržování mimořádných opatření a zajištění tísňové linky 156, řeší i další problémy – řidiče pod vlivem alkoholu a drog, party v parku či na schodišti bytového domu a mnoho dalších.
Řidiče pod vlivem alkoholu ve věku 25 a 35 let, u kterých bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 1,59 a 1,36 promile, strážníci odhalili v Praze 3 a 10. V centru Prahy pro změnu hlídka zjistila 49 letého řidiče taxi pod vlivem drog, test měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. V Letňanech si zase 44 letý muž udělal mejdan na schodišti bytového domu, jeho agresivitu museli strážníci zklidnit použitím donucovacích prostředků. Nezodpovědní řidiči byli předáni k dalšímu opatření kolegům ze státní policie, přestupky muže z Letňan byly oznámeny správnímu orgánu.
Odpoledne při kontrole v Čelakovského sadech narazila hlídka strážníků na dvojici mladých cizinců ve věku 19 a 23 let, kteří se podle všech indicií zabývali prodejem drog. Měli u sebe 2 větší a 4 menší sáčky se zelenou sušinou, osobní váhu a velké množství uzavíratelných sáčků. Mladší z nich se pak hlídce přiznal, že se jedná o marihuanu, kterou se snaží prodávat dál. Oba muži pro podezření ze spáchání trestného činu skončili na policejní služebně, protiprávní jednání ve věci porušení nařízení vlády bylo oznámeno správnímu orgánu.
Večer si skupina 8 mladých lidí ve věku 15 až 21 let udělala „rouškovou“ party s rumem, becherovkou a colou v parčíku mezi ulicemi U Uranie a U Pergamenky. Čtyři mladiství byli pod vlivem alkoholu, orientační testy ukázaly hodnoty v rozmezí 0,21 – 0,99 promile, jeden 16 letý mladík se nejprve vydával za někoho jiného, důvod k tomu měl, byl totiž hledaný Policií ČR, ta si ho také následně převzala k dalšímu opatření. Stav ostatních nevyžadoval přivolání zdravotníků, proto byli posláni bez doprovodu domů. Přestupky, včetně podání alkoholu osobám mladším 18 let, budou oznámeny správnímu orgánu. O události byli informováni také rodiče mladistvých a odbor sociálně právní ochrany dětí.
Nadále se na městskou policii obrací občané kvůli špatnému parkování, ztrátě psa, krádežím v obchodech, ale také s žádostí o pomoc s nemohoucí osobou a mnoha dalšími.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)