40x40  S řidiči pod vlivem alkoholu, drog nebo s vysloveným zákazem řízení se strážníci v ulicích metropole setkávají každý den. Z posledních řešených případů vybíráme:
V křižovatce ulic Svobodova a Vyšehradská nerespektoval 32 letý řidič přikázaný směr jízdy a lustrací strážníci zjistili, že má uložen zákaz řízení motorových vozidel.
Jiný řidič vjel po pěší zóně do Vodičkovy ulice bez platného povolení. Jeho totožnost se neshodovala se jménem na předloženém řidičském průkazu, registrační značky nebyly totožné s WIN kódem, test na návykové látky odhalil amfetamin a metamfetamin a 28 letý muž byl registrován jako osoba v celostátním pátrání.
Další případ řešili strážníci na Černém Mostě, kde 26 letý řidič vjel do zákazu vjezdu. Hlídce předložil pouze občanský průkaz s tím, že řidičské oprávnění nemá u sebe. Následná lustrace odhalila vyslovený zákaz řízení.
Osobního vozidla jedoucího bez rozsvícených světel si hlídka všimla v ulici Nad Lesním divadlem v Praze 4. Když strážníci vozidlo zastavili, ucítili z řidičova dechu alkohol. Ten se přiznal k požití Fernetu a čtyř piv. Dechové zkoušky ukázaly hodnoty 1,47 a 1,32 promile. Všechny uvedené kauzy byly pro podezření z trestného činu předány k dořešení státní policii.