40x40  Na zastávce MHD v Praze 1 měl podnapilý muž ohrožovat okolí rozbitou lahví. Zasahující strážníky slovně urážel a po pokusu o fyzický útok skončil v poutech.
Třicet minut po půlnoci byla hlídka městské policie vyslána na Klárov. Podle oznámení na linku 156 měl na zastávce MHD muž ohrožovat kolemstojící osoby rozbitou lahví. Když strážníci dorazili na místo, podnapilý útočník u sebe lahev neměl a doklad totožnosti odmítl předložit. Jakmile se s ním hlídka v zájmu jeho bezpečí přesunula na chodník, začal ji slovně urážet. Na zákonné výzvy vůbec nereagoval. V okamžiku, kdy se chystal k fyzickému útoku, ho hlídka pomocí hmatů a chvatů svedla na zem, a nasadila mu pouta. Protože si muž před příjezdem strážníků způsobil řeznou ránu na ruce, byla na místo přivolána záchranná služba, která ho převezla k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška prokázala 1,8 promile, proto byl po ošetření ruky předán hlídce Astra 150 k převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Jednáním 28 letého muže se bude zabývat správní orgán.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 10, dále se podíváme na problematiku padělání parkovacích karet pro „invalidy“, můžete si přečíst o vzniku a focení nového kalendáře MP Praha s Miss ČR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)