40x40  Jeden strážník v době volna odhalil opilého řidiče v Praze 10, druhý zajistil v Praze 4 zloděje ve svém vozidle. Oba případy se udály v úterý, v rozmezí několika hodin.
Když se strážník Jakub vracel v úterý ráno po skončené směně domů, všiml si v ulici Tolstého v Praze 10 osobního vozidla stojícího v protisměru se zapnutými světly a na sedačce řidiče muže v neobvyklé poloze. Rozhodl se zkontrolovat, zdali je zdravotně v pořádku. Na opakované klepání na okno ale muž nereagoval. Jakmile otevřel Jakub dveře, muž z auta vypadl. Přiznal, že je opilý, v autě prý jen usnul, ale slíbil, že vyspat se už půjde domů. Po domluvě skutečně vypnul světla, vůz uzamkl a z místa odešel. Příslovím důvěřuj, ale prověřuj se ale řídí i Jakub. Že je pravdivé, si opět potvrdil. Když po několika minutách situaci zkontroloval opakovaným průjezdem, spatřil dotyčného muže, jak řídí zmíněný vůz a jede proti němu. Cestu mu tedy zablokoval vlastním vozem a přivolal státní policii. Dechová zkouška u 29 letého muže odhalila téměř 1,5 promile.
O několik hodin později přijel strážník Michal v době svého volna se svým osobním vozidlem do autoservisu v Praze 4. Auto zastavil cca 5 metrů od recepce, dveře jen zabouchl, protože záležitost měla být vyřešena během chvíle. Když chtěl po 3 minutách odjet, překvapil ho neznámý mladík na místě spolujezdce. Přihrádka pod palubní deskou byla prohrabaná, některé věci z ní měl mladík na klíně. Na dotaz, co ve voze pohledává, mladík odpověděl, že čeká na kamaráda. Strážník přivolal státní policii a mladíka vyzval, aby zůstal do příjezdu hlídky ve vozidle. Ten nejprve v relativním klidu čekal, najednou prudce otevřel dveře, strážníkovi stříkl do obličeje pepřový sprej a dal se na útěk. Po 300 metrech ho Michal dostihl, svedl na zem, omezil na svobodě a následně předal státním kolegům.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps říjen web

V novém čísle se podíváme na Městskou policii Mělník, dále si můžete přečíst zajímavý článek Mezi nebem a zemí, či nahlédnout do historie osmatřicátého roku... a mnoho dalšího

archiv (od roku 2004)