40x40  VIDEO  V pátek dopoledne zkolaboval na Václavském náměstí starší muž. Záchranná služba požádala o součinnost, hlídka dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala v oživování laické zachránce. Pak si muže do péče převzali záchranáři.

Informaci o kolapsu staršího muže u sochy sv. Václava převzalo operační středisko městské policie v pátek v 10:16 hodin. V rámci společného projektu First responder požádala záchranná služba o součinnost nejbližší hlídku, která dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala ve stlačování hrudníku laické zachránce. Na pomoc strážníků navázali záchranáři, kteří 75 letého muže ve stabilizovaném stavu převezli na specializované oddělení jedné z pražských nemocnic. Do stejné nemocnice byla hlídkou městské policie převezena i psychicky rozrušená manželka zkolabovaného cizince, která byla události přítomná. Záchrana probíhala podle ideálního scénáře: na okamžitou pomoc kolemjdoucích navázali strážníci a pak si muže převzali do odborné péče záchranáři. Každá vteřina je nesmírně důležitá!

Záznam z MKS MP Praha 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka srpen web

V novém čísle vám přinášíme reportáž o používání elektromobilů u městských policií, podíváme se na problematiku nezaplacených pokut a jejich vymáhání, dále vám přinášíme článek o fungování linky 156 a mnoho dalšího…

archiv (od roku 2004)