40x40Řidiče, který vykonával i přes zákaz zpoplatněnou přepravu osob, odhalili a zadrželi strážníci ze specializované skupiny Taxi. Případ dále šetří Policie ČR.

Minulý pátek prováděli strážníci ze specializované skupiny Taxi kontrolní činnost v Ječné ulici v Praze 2, kde si všimli osobního vozidla s řidičem, o kterém věděli, že má pravomocně uložen zákaz činnosti spočívající v  nabízení nebo poskytování zpoplatněné přepravy. Ve vozidle se nacházeli i dva cestující. Hlídka vozidlo následovala až na Florenc, kde dvojice, zjevně rozezlená na řidiče, vystoupila a požádala strážníky o pomoc. Strážníci zjistili, že dvojice chtěla jet z Vodičkovy ulice do ulice Politických vězňů, ale řidič jel nezvykle delší trasou. Když chtěli cizinci vystoupit, řidič odmítl zastavit a pokračoval až do ulice Na Florenci.  Hlídka muže ztotožnila a vyzvala ho k předložení dokladů potřebných k vykonávání taxislužby. Ten uvedl, že žádné doklady nemá a s cestujícími se údajně dohodl, že je odveze do hotelu a oni mu za to dají „nějakou pětku“. Vzhledem k platnému zákazu, který byl muži příslušným správním orgánem pravomocně uložen, a který svým jednáním muž porušil, omezili ho strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.  Řidiče si následně k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

nábor new

přestupky new

pohledavky ikona hlavnistrana

Den otevřených dveří

 

plakat utulek web

Videa MP Praha

Výročí 25 let MP Praha

brozura 252x252px

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle Vám přinášíme reportáž z Hlídkového útvaru MP Praha, rozhovor s expertem na dopravu Jiřím Fillerem, reportáž z e-Salonu a mnoho dalšího... a na závěr roku trochu humoru.

archiv (od roku 2004)