40x40Dva případy agresivních opilců zaznamenali pražští strážníci. Jeden z mužů napadl navíc i  záchranáře. Pro podezření ze spáchání trestného činu si ho převzala Policie ČR.

V úterý večer prováděli strážníci z Prahy 6 kontrolní činnost v Matějské ulici. Zde hlídka uviděla muže, který konzumoval alkoholický nápoj a následně znečistil veřejné prostranství močením. Strážníci ho pro důvodné podezření ze spáchání protiprávního jednání vyzvali k prokázání totožnosti. Protože silně opilý muž s přestupkovým jednáním nesouhlasil, strážníci ho informovali, že jeho chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu. Než však strážníci stačili celou věc dořešit a dokončit započaté úkony, muž se pokusil vytrhnout hlídce doklad totožnosti a z místa odejít. Hlídka ho důrazně vyzvala, aby se uklidnil, mladík však neustal v napadání hlídky a dokonce se pokusil jednoho ze strážníků udeřit. Hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků mu nasadila služební pouta. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Mladík se choval agresivně a kladl i s pouty na rukou aktivní odpor. Na dotaz, zda požaduje přivolání záchranné služby, odpověděl, že ano. Na žádost přivolaných záchranářů strážníci u mladíka provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem téměř dvě a půl promile. Vzhledem k jeho opilosti a agresivnímu chování, při kterém napadl i  záchranáře, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Celou událost si následně převzala Policie ČR.

Druhou událost řešili ve středu večer strážníci z Prahy 14 v ulici V Chaloupkách. V místním hostinci se měl nacházet opilý agresivní mladík, který napadal obsluhu a ostatní hosty. Obsluha strážníkům sdělila, že zjevně opilému muži odmítla nalít další alkohol, protože se chová agresivně. Muž před strážníky začal barmanovi vulgárně nadávat a vyhrožoval všem, že „dostanou do rypáku“. Strážníci ho vyzvali k prokázání totožnosti a upozornili na to, že se svým hrubým jednáním dopouští protiprávního jednání. Protože muž odmítl spolupracovat a pokusil se strážníky napadnout, hlídka proti němu zakročila a za použití donucovacích prostředků ho z restaurace vyvedla a přiložila mu služební pouta. Následně při prohlídce, zda u sebe osoba nemá zbraň, u něj strážníci nalezli občanský průkaz. Ověřením jeho osobních údajů bylo zjištěno, že muž již v minulosti strážníky napadl. Protože opilý cizinec nekontroloval své chování a odmítl dechovou zkoušku, byla na místo přivolána autohlídka strážníků specializovaná pro odvoz opilých osob. Ta ho následně převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Jeho chováním se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka kveten web 2019

V novém čísle vám přinášíme recenzi nových vozidel MP Praha Škoda Octavia Scout, dále rozhovor s Carlem Capalbem nejen o pražském maratonu, dále pohled do historie na pražské květnové povstání a mnoho dalšího.

archiv (od roku 2004)