40x40  VIDEO  Společně s policisty pomohli strážníci třiašedesátiletému řidiči taxi, který upadl do hypoglykemického šoku v centru Prahy. U Štvanice zase strážníci pomáhali promrzlému cizinci, který byl pravděpodobně pod vlivem návykových látek.

V pátek v noci si hlídka strážníků v Kozí ulici všimla vozidla taxi, které stálo velkou částí na přechodu pro chodce. Když se pokusila muže sedícího na sedadle řidiče oslovit, nereagoval na žádné podněty. Strážníci pojali podezření, že má zdravotní problémy, proto okamžitě otevřeli auto a kontrolou základních vitálních funkcí zjistili, že je muž v silné křeči. Po konzultaci s operátorkou záchranné služby hlídky městské a republikové policie muže z vozidla vyndaly, položily na deku na chodník a přikryly izotermickou fólií. Záchranáři posléze u třiašedesátiletého muže hypoglykemický šok potvrdili a převezli do nemocnice. Hlídka městské policie zajistila vozidlo a informovala manželku o nastalé situaci.

V neděli večer pak hlídka strážníků pomáhala dvaadvacetiletému cizinci, kterého nalezla na břehu Vltavy silně podchlazeného a v mokrém oblečení. Muž byl zmatený, dezorientovaný a zjevně pod vlivem omamných a psychotropních látek. Mladík byl tak ztuhlý, že jej nebylo možné posadit do služebního vozidla.  Zabalili ho proto do izotermické fólie, postavili ho k otevřeným dveřím vozidla a pustili naplno topení. Dvaadvacetiletého cizince následně převezli záchranáři do jedné z pražských nemocnic. Protože začal být agresivní, hlídka městské policie záchranářům při převozu asistovala.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)