40x40  VIDEO  Sedmačtyřicetiletého opilého řidiče, který usnul v nastartovaném vozidle a navíc poškodil 3 zaparkované automobily, předali pražští strážníci policistům.

Nastartovaného uprostřed silnice stojícího vozidla s řidičem za volantem si všimla hlídka strážníků z Prahy 11 v sobotu v půl čtvrté ráno v ulici Ke Kateřinkám. Strážníci se nejprve obávali o řidičovo zdraví, protože na klepání na okno nereagoval. Když otevřeli dveře, z auta se vyvanul silný zápach alkoholu. Vozidlo mělo navíc poničenou přední část. Na dotaz hlídky, zda neměl se svým vozem nehodu, sedmačtyřicetiletý řidič odpověděl, že si nic nepamatuje, chtěl si prý jen přeparkovat, protože stál špatně před hospodou, která je nedaleko. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřili přes 2 ‰ alkoholu. Ve Zdiměřické ulici, kde plánoval zaparkovat, navíc poškodil 3 stojící vozidla. Případem se nyní zabývají policisté.

O pár hodin později v Praze 15 zadrželi strážníci čtyřicetiletého muže ze severu Čech, který řídil s vysloveným zákazem řízení uloženým za pití alkoholu. Jen pár minut před zadržením ho kontrolovali na parkovišti u Hostivařské přehrady, kde spal v autě na zadních sedačkách. Při té příležitosti jim sdělil, že zde jen spí, autem rozhodně nepojede, protože má vysloven zákaz řízení a nemá u sebe řidičský průkaz. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí byl muž předán přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)