40x40  VIDEO  Na podezřelé jednání dvou kluků ve sklepě domu v Praze 3 upozornil městskou policii všímavý občan. Mladíci měli demontovat jízdní kolo. Strážníci je zadrželi kousek od místa, odkud ho odnesli. Jejich verze, proč kolo rozebírali, se značně lišily. Případem se nyní zabývají policisté. Velkým pomocníkem strážníků byl městský kamerový systém.

Na tísňovou linku pražských strážníků krátce před desátou hodinou dopoledne zavolal muž a uvedl, že v jednom z domů v Praze 3 spatřil dva muže, jak demontují jízdní kolo. Když jim řekl, že na ně zavolá policii, odpověděli mu: „Klidně, konfidente!“. Vyslané hlídce strážníků pomohl operátor městského kamerového systému, který mladíky odpovídajícího popisu nalezl na rohu ulic Krásova x Husinecká. Ani jeden z mladíků nebyl schopen předložit doklad totožnosti. Zajímavé bylo také jejich vysvětlení, jak ke kolu přišli. Údajně ho dostali od známého, jeho jméno a bydliště bohužel neznali. Proč kolo rozebírali, také nedokázali rozumně vysvětlit. Každý tvrdil něco jiného. Jeden tvrdil, že potřeboval odmontovat pouze vidlici, druhý zase, že odmontovali obě kola, protože potřebovali dofouknout. Poslední verze byla, že ho rozmontovali, aby se lépe neslo. Na rámu byl zamčený čtyřčíselný zámek, jeho kombinace k odemčení však byla oběma mladíkům neznámá. Oba sedmnáctiletí mladíci byli strážníky předáni kolegům z Policie ČR k dalším úkonům.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)