40x40Strážníci z Prahy 15 odhalili mladíka se zákazem řízení. Ten na sebe upozornil agresivní jízdou. Případ dále šetří policisté.

Včera večer prováděli strážníci z Prahy 15 kontrolní činnost v Jakobiho ulici, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidič jel agresivní rychlou jízdou. Při parkování muž prudce zacouval a narazil vozidlem do obrubníku. Navíc nepoužil znamení o změně směru jízdy. Hlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku proti bezpečnosti v silničním provozu vyzvala k předložení dokladů potřebných k řízení automobilu. Mladík se bez okolků strážníkům přiznal, že řidičské oprávnění nemá a nikdy ho nevlastnil. Byl mu pravomocně několikrát vysloven zákaz řízení vozidel a za jeho porušení byl opakovaně pravomocně odsouzen. Mladík se navíc choval nervózně, byl z něj cítit alkohol a jevil i známky požití drog. Ověřením jeho totožnosti strážníci zjistili, že mladíkovi byl skutečně opakovaně vysloven zákaz řízení a byl za něj potrestán. Provedenou dechovou zkouškou mu hlídka neměřila bezmála půl promile. Test na přítomnost drog mladík rezolutně odmítl s vysvětlením, že nedávno drogy požil. Vzhledem k uvedeným skutečnostem strážníci muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Ta si celou věc převzala k dalšímu opatření. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka duben web 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž z jednání Kolegia ředitelů městských policií, podíváme se na výcvik Poříčního útvaru na Slapech, dále vás zavedeme na Obvodní ředitelství Praha 6 a mnoho dalšího...  

archiv (od roku 2004)