prvni pomoc novy 201619.9.2017

Strážníci zachránili život seniorce, která upadla ve svém bytě

Volání o pomoc  ze zamčeného bytu ohlásila městské policii sousedka. Strážníci, kteří na místě zasahovali, byli nuceni byt otevřít před příjezdem hasičů, jelikož žena přestala komunikovat.

V pondělí hodinu po poledni přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v jednom z bytů v pražských Dejvicích volá o pomoc žena. Na místě se setkali se sousedkou, která událost ohlásila. Potvrdila, že stará paní je doma sama, manžela ji hospitalizovali v nemocnici. Strážníci se ženou přes dveře navázali verbální kontakt a přivolali na místo hasiče a záchrannou službu. Než se tyto složky dostavily na místo, žena přestala komunikovat. Hlídka se proto rozhodla byt okamžitě otevřít. Na zemi ležela bezvládná třiadevadesátiletá podchlazená žena. Okamžitě jí poskytli první pomoc, po chvíli nabyla vědomí. Stěžovala si na bolest zad a kyčle, na pravé horní končetině měla podlitinu a krvavou ránu. Uvedla, že takto tu leží od noci, kdy upadla z postele, nemohla vstát a snažila se dolézt po zemi ke dveřím a zavolat o pomoc. Záchranná služba ženu převezla do jedné z pražských nemocnic. Otevřené dveře bytu se podařilo na místě strážníkům opravit tak, že šly  bez potíží zamknout a zkontaktovali neteř, které předali informace o události. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka spadávka nová1 kopie kopie

V tomto čísle vás seznámíme s novými motocykly MP Praha, přinášíme rozhovor s panem náměstkem Ludvíkem Klemou, podíváme se na krádeže vozidel a mnoho dalšího…   

archiv (od roku 2004)