tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

260 OBPražští strážníci budou v souvislosti se zahájením školního roku opět dohlížet na přechody  pro chodce v blízkosti škol a školských zařízeních. Zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.

Na zajištění bezpečnosti dětí bude v metropoli v prvních dnech školního roku dohlížet celkem 254 strážníků. Městská policie tak bude přítomna u 153 pražských základních škol a 174 přechodů pro chodce. „Jednotlivá obvodní ředitelství městské policie mají díky dlouholetým zkušenostem přehled o přechodech pro chodce, které děti velmi často využívají při cestě do školy a které se v některých případech nenachází přímo u škol. Strážníci proto budou i na těchto přechodech“, uvedl ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

Od druhého zářijového týdne pak bude pod dohledem strážníků  každý všední den po celý školní rok více než 110 přechodů v čase od cca 7.15 až do 8.00 hodin.

Aktivitu strážníků vítá i radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava: „Zajištění bezpečnosti školáků při cestě do školy je jednou z priorit vedení hlavního města Prahy. Na začátku září jsou děti často myšlenkami ještě na prázdninách a nemusí se plně soustředit na dodržování bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pevně věřím, že se začátek školního roku obejde bez potíží, stejně jako tomu bylo v minulosti.

V souvislosti se začátkem školního roku Městská policie Praha doporučuje, aby rodiče svým dětem připomněli pár preventivních rad:

  • Nejkratší cesta do školy nemusí být ta nejbezpečnější.
  • Silnici přecházejte přes přechod pro chodce.
  • Řádně se před vstupem na přechod rozhlédnout oběma směry.
  • Na přechod je bezpečné vstupovat až poté, kdy řidič s vozidlem zastaví.
  • Před tramvají nemají chodci přednost.
  • Viditelně umístěné reflexní prvky na oblečení nebo aktovce zvyšují bezpečnost dítěte v dopravě.

Jedno doporučení také přímo pro rodiče školáků - Nezapomeňte, že jste pro děti tou nejdůležitější osobou. Stále pozoruje a sleduje vaše chování a tím získává jasný příklad pro své budoucí jednání. Jděte proto dětem co nejvíce příkladem.

Pražská městská policie apeluje také na všechny řidiče, aby i oni věnovali maximální pozornost provozu na pozemních komunikacích, a to nejen v blízkosti přechodů.

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)