tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

Útvar řešení přestupků

Útvar řešení přestupků (ÚŘP) je útvarem s celoměstskou působností, který při své činnosti zabezpečuje nejen metodické řízení pracovišť řešení přestupků na jednotlivých útvarech, DSCN7791kde jsou tato pracoviště zřízena, ale také zabezpečuje veškerou administrativní agendu související s odhalenými přestupky na území hlavního města Prahy, např. vyhodnocování fotodokumentace pořízené automatizovanými technickými prostředky bez obsluhy (překročení nejvyšší dovolené rychlosti, jízda na červenou), vyžadování  a následné přiřazování údajů o provozovatelích motorových vozidel, se kterými byly na území hlavního města Prahy spáchány přestupky, do přestupkové evidence, tisk a distribuci výzev k podání vysvětlení a k sepsání zápisu o podání vysvětlení, oznamování přestupkových jednání úřadům obcí s rozšířenou působností (tzv. hlášení bodů),   oznamování přestupků příslušným správním orgánům, včetně jejich projednávání na základě oprávnění daných příslušnými zákony.

Mezi další stěžejní činnost útvaru také patří příprava a zpracování exekučních návrhů UMRk vymáhání dlužných částek za nezaplacené pokuty. V rámci své činnosti také úzce spolupracuje s dalšími orgány státní správy a samosprávy, včetně Policie ČR.

 bartoňovávedoucí Útvaru řešení přestupků
 Mgr. Eva Bartoňová
 u MP Praha od roku 1994

 
 kontakt

 

 

Aktuálně:

násilí nový 201619.9.2017

Agresivní muž řádil na pražském úřadu práce

Číst dál...

prvni pomoc novy 201619.9.2017

Strážníci zachránili život seniorce, která upadla ve svém bytě

Číst dál...

autosmajakem novy 201618.9.2017

 VIDEO 

Strážníci o víkendu odhalili řidiče a řidičku se zákazem řízení

Číst dál...

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)