tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

 

Hlídkový útvar vykonává dohled nad bezpečností a veřejným pořádkem v prostředcích městské hromadné dopravy (MHD) hlidka 1 20131107 1308009811a souvisejících prostorách zabezpečujív  hl. m. Praze. Strážníci spolupracují s pracovníky Dopravního podniku hl.m.Prahy a policisty Policie ČR.

hlidka 2 20131107 1667993151V přímé souvislosti s provozem MHD na území Prahy, při přepravě cestujících v tramvajích, autobusech a vlacích metra, plní v denní a noční době všichni strážníci HÚ úkoly, kterými přispívají k ochraně veřejného pořádku a bezpečnosti osob a majetku. Dvoučlenné hlídky strážníků, plní své úkoly v prostorách svěřených stanic metra a vlakových tras mezi nimi a následně přejíždí do dalších stanic. V přestupních stanicích Můstek, Muzeum a Florenc je dále zajištěna trvalá přítomnost dalších hlídek strážníků.

oblasti veřejného pořádku jsou nejvýrazněji zastoupeny přestupky proti pořádku v územní samosprávě, to je spáchaných porušením povinnosti stanovených v obecně závazných vyhláškách města. Následovaly případy znečištění veřejného prostranství, veřejně přístupného objektu nebo veřejně prospěšného zařízení anebo zanedbání povinnosti úklidu veřejného prostranství.

Na Letišti Václava Havla a.s. se nachází detašovaná okrsková služebna, kde strážníci HÚ zejména dohlížejí na dodržování veřejného pořádku a kontrolu TAXI. Taktéž i vykazují závadové osoby ze všech veřejně dostupných terminálových hal letiště a přilehlého okolí.

 youtube  Reportáže a videa
   Akce v metru
   Bezpečnostní akce v MHD
   Skupina TAXI

 

13vedoucí hlídkového útvaru
Mgr. Karel Kreuzer
zaměstnán u MP Praha od roku 1994

kontakt 

 

 

Aktuálně:

násilí nový 201619.9.2017

Agresivní muž řádil na pražském úřadu práce

Číst dál...

prvni pomoc novy 201619.9.2017

Strážníci zachránili život seniorce, která upadla ve svém bytě

Číst dál...

autosmajakem novy 201618.9.2017

 VIDEO 

Strážníci o víkendu odhalili řidiče a řidičku se zákazem řízení

Číst dál...

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)